Google & Diğer Reklam Kampanyaları

Google Reklamları :

Yeni kurulan e-ticaret sitelerine veya kampanya’ya giren sitelere yoğunluk ile tavsiye edilen bir pazarlama türü olan Google Reklamları, site trafiğinizi hızlı bir şekilde arttırmanın en etkili yoludur.

Google Reklam kampanyalarına başlamadan önce dikkat ile test etmeniz gereken bir kaç küçük adım, sitenize gelen ziyaretçilerin sadece bakınıp gitmelerine değil, ürünlerin sepet ortalamasının da yükselmesine yardımcı olacaktır.

Bınların bazıları,

  1. Web sitenizin açılış hızının belirlenmesi,
  2. Kırık link tespiti,
  3. Ürün sayfa kontrolleri,
  4. Sepet kontrolü
  5. Ürün fiyat, inidir oranı kontrolleri

gibi bazı küçük detaylar çoğu zaman reklam kampanyalarının başarısız ve etkisi düşük sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Diğer Dijital Reklam Türleri :

Dijital reklam kampanyası denildiğinde ilk akla gelen tabi ki Google oluyor. Fakat en az Google kadar etki yaratabilen onlarca reklam platformunun da kampanyanıza destek vermesi, tıklama başına maliyetinizi olabildiğincedüşürecek ve hedef bütçeden maksimum sepet geri dönüşü elde etmenizi sağlayacaktır.

Örneğin, hizmet veren bir fiziki mağaza iseniz, navigasyon reklamları, yeni bir e-ticaret sitesi iseniz tavsiye reklamları, gibi onlarca farklı seçeneğin değerlendirilmesi her zaman yararınıza olacaktır.

Online Soru Sor
B2B Dijital Ajans
Size yardım edebilirmiyiz ?